
Brons voor Binne Brok en fraai debuut voor Noor Knoop
Tijdens het NK senioren afgelopen weekeinde in Hengelo kwam een zevental GAC-atleten in actie. Bij het langste sprintnummer wist Myrte van der Schoot haar tweede nationale titel op de 400 meter bij de senioren in de wacht te slepen. Met 51.09 bleef ze – in zeer zware weersomstandigheden – maar net boven haar persoonlijke toptijd en bleef de concurrentie daarmee ruim voor. Volgende maand komt Myrte voor het eerst individueel in actie bij een internationale topwedstrijd tijdens het Europees kampioenschap dat van 10 tot 16 augustus in Birmingham wordt gehouden. Wellicht weet ze dan ook de 51 seconden-grens te slechten. Dat lijkt er absoluut in te zitten!
Bij de mannen pakte Binne Brok de bronzen medaille op de 400 meter horden achter Ramsey Angela en Daan Kneppers. Binne, die sinds enige tijd weer bij team ARENA traint na een periode op Papendal, liet daarmee zien dat hij in goede vorm steekt en dat hij – nog altijd pas 21 jaar oud – een van de grote talenten op het langste hordennummer van het land is.
Een andere topnotering door een GAC-atlete kwam op naam van Noor Knoop. Noor startte haar atletiekloopbaan pas enkele jaren geleden bij Team MILA, traint inmiddels bij het Valley Running Team en debuteerde pas dit jaar als baanatleet. Ze maakte eerder dit seizoen al indruk met haar eerste races op het tartan die haar een vijfde kwalificatietijd (4:15) voor de 1500 meter opleverde. Tijdens haar eerste NK, dat ze als ‘heel erg wennen, maar superleuk’ typeerde werd ze in een sterk veld direct zesde. We volgen de ontwikkeling van dit talent op de voet.
Op 31 juli en 1 augustus 2027 vindt het NK senioren op GAC plaats. Voor volle tribunes hopen we dan een recordaantal van onze eigen atleten in actie zien. Het belooft een feest voor alle GAC’ers te worden!
